מפריחים את השכונה
בנייה ירוקה [חלק 5]
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/07/עמיעד-ראשי.jpg)
בפרקים הקודמים סיפרתי על הבית היפהפה שבניתי במושב שלי, בית הבנוי מחומרים טבעיים, ושכמעט לא צריך חימום בחורף או קירור בקיץ. בית שמספק לעצמו אוכל מים ואנרגיה. בעצם יצרתי לעצמי סוג של גן עדן קטן. בכל שנה הגיעו עשרות אנשים כדי לראות את הבית שלנו וללמוד על בניה ירוקה. ובכל זאת, לפני ארבע שנים החלטנו לעבור לעיר טירת כרמל.
למה? כי הבית הזה לא שיכפל את עצמו.
התקווה שלי הרי היתה שכאשר אנשים יראו שניתן לבנות אחרת וזה יותר בריא, יותר זול ויותר טוב לסביבה לגור ככה, מיד כולם יבנו כך את הבתים שלהם. אבל זה לא קרה. שאלתי אנשים שהגיעו אלי למה הם לא בונים כך והם אמרו שהם גרים בעיר, ושם זה לא אפשרי. עוד אמרו לי שהבית שלהם כבר קיים, ובכלל הם גרים בבניין משותף בבנייה…
תגובות