חג לבן שחור
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-05-17-at-1.38.09-PM-1105x1170.jpg)
בשנת 1931 אימצה חברת קוקה קולה את דמותו של סנטה קלאוס כדי לקדם את מכירת משקאותיה גם בחורף. דמותו של סנטה, במקור דמות מהמיתולוגיה הסקנדינבית, הלובש בגדים ירוקים כצבע העצים ביער, הפכה להיות חלק אינטגרלי ממסע שיווקי של יצרנית המשקאות הגדולה בעולם. היום ברור לכולם שסנטה קלאוס לבוש בצבעי הדגל של חברת קוקה קולה וכשהוא רוצה להרוות את צימאונו הוא שותה את טעם החיים.
חג המולד כבר מזמן הפך מחג דתי נוצרי לחג גלובלי שמאפיינו הבולט ביותר הוא חגיגה של קניות. כי בתרבותנו כיום, כאשר אנו באמת רוצים לחגוג, אנו יוצאים וקונים משהו. המעשה של קוקה קולה…
תגובות