בגרמנית זה נשמע פחות טוב
הדרך היחידה של מני אביב ורעיתו להגן על הילדים היתה להוציא אותם ממערכת החינוך, ואז מגרמניה
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/05/2021-04-02T061159Z_1617343909_DPAF210402X99X63327_RTRFIPP_4_HEALTH-DISEASES-HAMBURG-CORONA-COVID-19-CORONAVIRUS-LNO-HSH-IDENTIFICA-1170x778.jpg)
ביום נעים וצונן בסתיו של שנת 2020, היום הראשון של שנת הלימודים, ליוויתי את בני הצעיר (שעלה לכיתה ג’) אל בית הספר היסודי הקטן אשר שוכן בשוליה הפסטורליים של העיר הגרמנית שבה גרנו. כמה ימים לפני כן נכנסה לתוקפה התקנה שחייבה את כל הילדים במערכת החינוך לחבוש מסיכות בתחומי בית הספר, אם כי הם עדיין הורשו להסיר אותן הפילטר כאשר התיישבו במקומותיהם בכיתה.
משום מה, בדרכנו לשם דימיתי בנפשי שהגזרה הזו תפסח על התלמידים הצעירים יותר – אם לא בשל החמלה והשכל הישר, אז לפחות כתוצאה של וטו נחוש מצד ההורים. אולם כשהגענו לחזית התגלתה לעינינו תמונה שונה לחלוטין: בזה אחר זה צעדו הזאטוטים אל החצר הקדמית, גיבנת הילקוט מאחוריהם ומסיכות מהודקות היטב על פניהם, בעוד האבות והאימהות הנרגשים מנופפים בנחת ומשוחחים ביניהם כתמול שלשום, כאילו כך היתה מאז ומתמיד דרכו של העולם…
תגובות