כמה כסף נשטף באסלה
220 אלף שקל - זה הסכום שעולה לנו הפעלה של מתקן ששומר על טוהר ישבנם של נבחרינו. למה כל כך הרבה? כי מתברר שסעיף מיוחד בחוק המכרזים פוטר בקלילות את נציגי השלטון מהכורח המעיק שבהוצאת מכרז. ואם זה נראה לכם קטנוני, חכו שתשמעו כמה כסף גורפת כל שנה חברה פרטית שכל תפקידה להעריך את איכות תפקודה של חברה פרטית אחרת
![אסלה](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/07/כמה-כסף-נשטף-באסלה.jpg)
בחדשות מדברים כל הזמן על שמפניות וסיגרים ובצדק. אבל השמפניות והסיגרים הם תופעה הרבה יותר רחבה מסתם טובות הנאה סיבוביות. מדובר בתרבות שלמה של זילות הכסף הציבורי שיש לה הרבה ערוצים וכל הערוצים האלה מאפשרים את המשך התופעה שבה כסף ציבורי נשפך על מטרות לא ראויות, בדרכים לא ראויות כשהציבור מפסיד. הציבור תמיד משלם את המחיר. הפעם אתמקד בערוץ אחד כזה ששמו – “פטור ממכרז”. זוהי תעלה מיוחדת במינה שדרכה זורם כסף רב, ממש סכומי עתק, ללא כל פיקוח, מהכיס של כולנו החוצה.
דוגמה מרתקת לבעיה גלומה בכיסויים למושבי אסלה שמפנקים את הישבנים של חברי הכנסת האנינים והעדינים שלנו. כן, כן, שמעתם נכון. ואביא את הדברים ישירות מהמקור: “מזה מספר שנים מותקנים בחדרי השירותים במשכן הכנסת מושבי אסלה היגייניים חשמליים עם כיסוי ניילון מתחלף. במחצית הראשונה של שנת 2021 הודיעה החברה שזכתה במכרז הכנסת לאספקת מושבי האסלה, כי לא תוכל…
תגובות