חוקי הג’ונגל החדשים
שגשוג וחיים בכבוד לחיות וצמחים הם חלק חיוני ובלתי נפרד מקיומה של חברה בריאה. הגיע הזמן להפסיק להתייחס אליהם כ"סביבה", ולהתחיל לראות בהם חלק מהקהילה שלנו
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/12/ראשי-3-1.jpeg)
כשהייתי ילדה בת תשע בערך, באחת הנסיעות המשפחתיות שלנו, הבחנתי בשועל דרוס מוטל בצורה משונה בצד הכביש ופלטתי בקול רם: “סליחה”. אחי הגדול ממני הסב את ראשו, הכניס לי כאפה קטנה על הפדחת ואמר: “ילדה משונה. מה, את דרסת אותו?”. “לא”, עניתי לו. “אבל בן אדם אחר דרס אותו וצריך לבקש ממנו סליחה”. וחשבתי שאם זה היה תלוי בי, אז הייתי ממציאה חוק שישמור על כל בעלי החיים וכל מי שדורס חיה ומשאיר אותה ככה בצד הכביש צריך לקבל עונש.
והנה, חלפו להן כמה עשרות שנים, ולשמחתי זכיתי השבוע במינוי לתפקיד הנהדר הזה ועוד בתקציב ענק לטפל בכל ענייני רווחת החיות והצמחים. אושר גדול ותודה רבה לממנים. על סדר היום שלי יש הרבה מאוד דברים ובראש הפירמידה עניין חיות וכבישים.
לפני הכל, נצא בפרויקט ענק וחסר תקדים שמטרתו להפחית עד כדי מינימום את הפגיעה בחיות-בר וחיות-בית בכבישים. ניצור רשת מנהרות שישמשו למעבר בטוח לחיות-בר מתחת לכבישים המהירים. בכבישים שבהם ישנן גדרות הפרדה יהיו פתחים למעבר חיות. בנקודות האלה תהיה תאורה בכביש ויוצבו תמרורי האטה. לא ייחסך דבר כדי ללמוד את הנושא לעומקו וליישם אותו במהירות בכבישי ארצנו. כך אבטיח חציה בטוחה לחיות.
תגובות