זו לא איטליה, טמבל
כבר שנים שבתקשורת מוכרים לנו את ארצות הברית בתור המעצמה הנאורה בתבל. אבל כשזרועותיה של המעצמה האמריקאית בוחשות בכל סכסוך עולמי, כבר אי אפשר לא לראות - זו בסך הכל תעמולה במיטבה
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/10/usa-g913344728_1280.jpeg)
שני אירועים בולטים קרו בסוף השבוע האחרון בדיפלומטיה הבינלאומית, או לפחות זו שבמערב קוראים לה בינלאומית. האירוע הראשון היה בחירתה של ג’ורג’יה מלוני לראשות ממשלת איטליה. השני, פיצוץ צינור הגז הרוסי נורדסטרים, שנבנה כדי להוביל גז רוסי בכמויות עצומות למערב אירופה.
ואצלנו, בבועה המיינסטרימית, זעקות השבר על מותה של הדמוקרטיה באיטליה, ערש הקנלוני, החרישו כל אוזן ואוזן. מי לא התייפחו והטיחו את עצמם המטפורי על הרצפה בשברון לב שאין שני לרמת הזיוף שלו? עיתונאים, פוליטיקאים, עיתונאים, פוליטיקאים – בעצם זהו. עיתונאים ופוליטיקאים. על פיצוץ אחת מהתשתיות האזרחיות האסטרטגיות של המעצמה הגרעינית הגדולה בעולם, מצד שני, כמעט לא שמענו דבר. ואם כבר שמענו, תיארו לנו את זה כחבלה בסיכוי גבוה, וככל הנראה כחבלה עצמית של הרוסים בצינור הגז האסטרטגי של עצמם, במהלך שכנראה נועד…
“הדברים שקורים בו אינם ספונטניים. הם תוצאה של תפיסות ופעולות שנובעות מתוך אמונות ונראטיביים פוליטיים מושרשים.”
לדעתי זה יותר ציני מזה. את התשובות תמצא בלפטופ של האנטר ביידן ובתיק ההשקעות של ננסי פלוסי למשל.
מאמר מצוין. תודה רבה. גמר חתימה טובה ושנה טובה, אלון מזרחי.
טראמפ הוא זה שהביא לסגרים בארה”ב, דחף את הזריקות כי אלו לא חיסונים והעביר את תקציב ארה”ב מארגון החולי והמוות העולמי לחבר שלו גייטס… לעמותה שלו ושל מלינדה גייטס GAVI
https://www.gavi.org/investing-gavi/funding/donor-profiles/bill-melinda-gates-foundation
דווקא בנושא הקורונה אי אפשר להגיד שמקורה בארה”ב. למעשה, כשהמחלה החלה, נשיא ארה”ב היה טרמפ, והוא לא רק שלא קידם את מדיניות המלחמה בקורונה”, אלא שהתנגד לה עד כדי הפסקת תמיכת ארה”ב בארגון הבריאות העולמי.