החיים שלנו תותים?
משנה לשנה מטפסת ישראל במדד האושר העולמי, והשנה התמקמה בעשיריה הראשונה, במקום התשיעי, כשקודמות לה רק מדינות כמו שוויץ, דנמרק ופינלנד. מצד שני, בשנת 79 לספירה נראה שפומפיי היתה מתברגת בעשירייה הראשונה
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/06/2021-06-25T125809Z_696082830_RC2N7O9COBG0_RTRMADP_3_GAY-PRIDE-ISRAEL-1170x781.jpg)
הישראלים אוהבים להתלונן על החיים שלהם בארץ. בשיחות סלון משחררים הרבה מאוד לחץ, גלי הטרור מדאיגים את כולם. מקטרים ביחד על המצב הפוליטי הבלתי נסבל, על השסע העדתי חברתי, על גילויי שנאה והסתה שמגיעים לכדי אלימות מסוכנת. מעבירים ביקורת קטלנית על הממשלה, הרשויות והח”כים. מדסקסים את מחירי הדיור המייאשים, מדברים על עומס התנועה בכבישים והפקקים האינסופיים. יורדים על העיתונות ועל כלי התקשורת. רבים מוטרדים מאוד מהרמה של מערכת החינוך שהולכת ויורדת בכל שנה. ובהינתן האות, הישראלים מזנקים אל נתב”ג לעבר פתח המילוט היחיד האמיתי מכל הצרות שהארץ המובטחת המתסכלת מבטיחה להם – חופשה בחו”ל. (ב-2019, לפני פרוץ הקורונה, 47% מהישראלים–נתון ייחודי בעולם–נסעו לחו”ל).
אבל יש רק דבר אחד שהישראלים אוהבים יותר מאשר להתלונן על החיים שלהם כאן והוא – החיים שלהם כאן. לא, זו לא טעות הקלדה. ישראל דורגה לפני כמה שבועות בין 10 המדינות המאושרות בעולם, מקום מספר 9, על פי דו”ח דירוג האושר העולמי. הדו”ח בוחן…
תגובות