“פוגעני ברמה בריאותית, נפשית והתפתחותית”
ד”ר איציק וורגפט, מומחה ברפואת ילדים ופסיכיאטר שניהל את המחלקה הפסיכיאטרית לנוער בבית החולים זיו בצפת, על הנזקים הנפשיים שנגרמו לילדים כתוצאה מעטיית המסכות
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/04/1NM.jpeg)
“הצעדים שננקטו כדי להילחם בקורונה היו פעולות שמנעו תפקוד שגרתי מילדים ונוער, והן מעלות את סיכוייהם ללקות בתופעות נפשיות ואף במחלות פסיכיאטריות” אומר ד”ר וורגפט. “בני אדם הם יצורים חברתיים, והמפגש החברתי הכרחי לבריאות הנפש. בעיקר אצל ילדים. השגרה נפגעת, והיא עצמה מהווה אלמנט חשוב לבריאות הנפשית של כל אדם, אבל בעיקר אצל ילדים. המצב בימי הקורונה העלה את רף החרדה והדאגה בקרב ילדים. נדרשת וודאות מסוימת החשובה מאוד לילדים; האם אלך היום לביה”ס? את מי אפגוש? באיזו קפסולה אני? האם הילדים בקפסולה שלי הם חברים שלי? במצבי חוסר ודאות, עולה חשיבות ההיבט החברתי, וההתנסות החברתית היומיומית החברתית”…
תגובות