חנה לסלאו של הטרנסג׳נדריות
יוזמה מפתיעה מעיריית רמת השרון - ועדת השמות של העיר החליטה לקרוא רחוב על שמה של השחקנית האמנית, הזמרת הטרנסית גילה גולדשטיין, מחלוצות קהילת הלהט"בק בישראל. מועצת העיר עוד צריכה לאשר את זה
![יואב עופר - גילה גולדשטיין](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/10/יואב-עופר-גילה-גולדשטיין-.jpeg)
ועדת השמות בעיריית רמת השרון קיבלה הצעה לקרוא רחוב על שמה של גילה גולדשטיין, שחקנית, אמנית וזמרת טרנסג’נדרית, שמתה לפני חמש שנים. את היוזמה העלה עידן למדן, יו”ר ועדת השמות של העיר. הוא אומר שהוא רואה ברעיון הזה מסר לגורמים שמרניים ברמת השרון והזדמנות להנציח דמות שתרומתה לקהילה היתה יוצאת דופן. עוד אי אפשר לפתוח שמפניה, כי העניין צריך לעבור את אישורה של מועצת העיר. אגב, גולדשטיין היתה בכלל תושבת תל אביב, לא רמת השרון. לבראשית נודע שעוד לפני היוזמה של עיריית רמת השרון, במאי האחרון, עיריית תל-אביב הוציאה קול קורא כדי לתת שם לרחוב בשכונת בבלי. חברי “פרויקט גילה” להעצמה טרנסית, מיהרו והציעו את שמה של גילה גולדשטיין כמועמדת, בשאיפה להכניס לראשונה בהיסטוריה של תל אביב אישיות טרנסית לרשימת הרחובות בתל אביב. הם הזמינו תושבים נוספים לתמוך בהצעה באתר עיריית תל-אביב. אבל עד כה, העיר ללא הפסקה לא הרימה את הכפפה. הקול הקורא נסגר בתחילת חודש יוני האחרון וההצעות הועברו לוועדה עירונית שתחליט מתישהו איך לקרוא לאותו רחוב חסר שם בשכונת בבלי.
גילה גולדשטיין היתה סמל בקהילת הלהט”בק. בשנת 1965…
תגובות