הילדים האבודים מתימן
אייל נאור, נכדו של מחבר הדו"ח הראשון על ילדי תימן, מאמין שישראל הממסדית מעולם לא התכוונה לחקור באמת את הפרשה
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/05/IMG-20220426-WA0009.jpg)
“על המקרר בבית שלנו תלויה תמונה ובה סבא שלי נותן איזה דו”ח לרבין. עד היום התמונה הזאת הייתה תלויה על המקרר בגלל סבא, מהיום היא תלויה שם לזכר רבין”. זו שורת הטקסט הראשונה שכתבתי והקראתי מול קהל אי פעם. הייתי בכיתה א’ וכל הילדים היו צריכים לכתוב משהו על הרצח הנורא. הטקסט שלי נבחר והקראתי אותו בטקס הזכרון הבית־ספרי.
שנים רבות מאוחר יותר, התמונה עודנה תלויה על המקרר בבית הוריי, אלא שכיום, לאחר פטירתו של סבי, הוא עצמו חזר להיות עיקר התמונה. אבל עבור רבים העיקר בתמונה הזו אינו סבא שלי או רבין, עבור רבים העיקר בתמונה היה מה שכיניתי בבורות בועתית־אשכנזית־ילדותית בזמנו כ”איזה דו”ח”…
תגובות