החיים הם חומר טוב
החיים זה לא מה שאתה עושה כשאתה בשליטה, אלא מה שאתה מרגיש כשאתה לא. מה שקורה כשמאפשרים לו לקרות, בלי לכרות שלושה רבעים ממנו מראש כי תרחיש מסויים מפחיד אותנו יותר מדי
![](https://bereshit-news.co.il/wp-content/uploads/2022/05/shutterstock_658078954-1170x778.jpg)
היו זמנים, כך אני זוכר מספרים שקראתי בילדותי, שבהם בני אדם עניינו בני אדם. אולי יותר מדוייק מזה, האדם סיקרן את האדם, וכך גם העולם. אם היה דחף אנושי מובהק, איזו תנועה פנימית או תרבותית, היא הייתה רצון לגלות דברים חדשים ומקומות חדשים ותחושות חדשות, ולהתמזג איתם על ידי אינטראקציה עמוקה ומשמעותית. תשוקה ספרותית, אינטלקטואלית, מינית, מדעית, רומנטית: העולם מדהים שם בחוץ, הגוף האנושי מדהים, המחשבות של בני אדם מדהימות, מה שאפשר לראות בעיניים ולשמוע באוזניים, ולהריח בנחיריים – זה מופת, זה אדיר, זו הבטחה שאין לה קץ. למילה “הרפתקה” הייתה משמעות, ובני אדם יצאו למסעות שמהם לא היו בטוחים כיצד יחזרו.
בזיכרון הקולקטיבי, ייתכן שהתחושה המשכרת שמעניקים החיים (כשאנחנו מרשים לעצמנו לחוות אותם או להסתכן בחווייתם) הגיעה להתפוצצות תרבותית בכחנלית בסיקסטיז עם מוזיקה וקולנוע, סמים ומין חופשי…
תגובות